فعاليت‌هاي اداره آموزش، برنامه‌ريزي و نظارت

فعاليت‌هاي اين اداره در راستاي ارتقاء كيفي فعاليت‌هاي گروه‌ها و مراكز آموزشي مي‌باشد كه اهم فعاليت‌هاي آن به شرح زير اعلام مي‌گردد:

 - پياده‌سازي مديريت كيفيت

اخذ گواهينامه مديريت كيفيت ISO-9001:2008 در سال 87 و انجام مميزي مراقبتي در سال 88 و 89 از جمله فعاليت‌هاي اين اداره مي‌باشد. در اين راستا تهيه كتابچه شغلي كاركنان و تعيين شرح وظايف هر يك از اعضاء همچنين نيازسنجي و برنامه‌هاي آموزشي اعضا به همراه رويه‌ها و دستورالعمل‌هاي انجام فعاليت‌ها همراه با فرم‌هاي مربوطه جهت اجرا به مراكز و قسمت‌هاي مختلف حوزه معاونت آموزش ارائه گرديده است، تا كليه‌ي فعاليت‌هاي اين حوزه در چهارچوب خاص و به صورت منظم انجام پذيرد.

 - بررسي و ارزيابي فعاليت‌هاي آموزشي

در اين حوزه به طور مداوم فعاليت‌هاي آموزشي از لحاظ كميت و كيفيت مورد ارزيابي و بررسي قرار گرفته كه رئوس ارزيابي‌ها به شرح زير مي‌باشد:
ـ ارزشيابي مستمر دوره‌هاي آموزشي
ـ نظرسنجي با عنوان «عوامل مؤثر بر ثبت‌نام فراگيران دوره‌هاي آموزشي«
ـ ارزيابي و نظرسنجي از مدرسين مراكز آموزشي
ـ بررسي و ارزيابي عملكرد و فعاليت‌هاي مراكز آموزشي
ـ نيازسنجي آموزشي سازمان‌هاي دولتي و صنايع

 - تشكيل شوراي راهبردي توسعه آموزش‌هاي تخصصي

براساس مفاد برنامه چهارم توسعه جهاد و به منظور پيشبرد آموزش‌هاي تخصصي كوتاه‌مدت شوراي راهبردي توسعه آموزش‌هاي تخصصي تشكيل گرديد و جايگاه، تركيب، شرح وظايف و آئين‌نامه داخلي شورا تهيه و مصوب گرديد. تاكنون جلسات متعددي تشكيل شده و راهكارهايي بررسي و مدون گرديده است همچنين شوراي تخصصي گروه زبان و گروه كامپيوتر نيز از شوراي راهبردي منشعب گشته و دوره‌‌هاي آموزش تخصصي خاص در اين شوراها برنامه‌ريزي و هدايت مي‌گردد.

 - تدوين‌دوره‌هاي آموزشي

كارشناسان و متخصصين به آشنايي با نرم افزارها و دانش جديد، اين اداره با همكاري گروه‌هاي آموزشي تاكنون 86 عنوان دوره‌ آموزشي تخصصي و فوق تخصصي را تدوين نموده است.

علاقمندان به همكاري در معرفي و تدوين دوره هاي تخصصي و فوق تخصصي جديد و مورد نياز جامعه مي توانند با تكميل فرمهاي پيشنهاد تدوين دوره و تحويل آن به يكي از مراكز آموزش و يا ارسال از طريق ايميل به نشاني این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید، اين اداره را در رسيدن به اهداف خود، ياري نمايند. (دانلود فرمهاي 1 و 2 پيشنهاد تدوين دوره)


- تهيه و تدوين تقويم آموزشي

جهت اطلاع‌رساني برنامه‌هاي آموزشي كوتاه‌مدت و ارائه برنامه‌هاي آموزشي به سازمان‌ها و ادارات تقويم آموزشي تهيه و تدوين و به مراكز و سازمان‌هاي مختلف ارسال مي‌شود.

 -اخذ مجوزهاي آموزشي

از ديگر فعاليت‌هاي اين اداره با همكاري گروه‌هاي آموزشي و ساير قسمت‌ها پيگير اخذ مجوزهاي آموزشي مي‌باشد. اهم مجوزهاي اخذ شده به شرح زير مي‌باشد:
  

رديف

عنوان مجوز

مرجع صدور

سطح

بين‌المللي

ملي

استاني

1

برگزاري دوره‌هاي بين‌المللي IT

مؤسسه بين‌المللي NIIT هند

*

   

2

گواهينامه بين‌المللي ISO 9001:2008

شركت توف‌نورد آلمان

*

   

3

برگزاري آزمون‌هاي بين‌المللي ICDL

دفتر تكنولوژي آموزشي وزارت آموزش‌وپروش

*

   

4

آزمون‌هاي بين‌المللي ICDL

كاركنان بانك ملي

بانك ملي استان

   

*

5

برگزاري دوره‌هاي آموزشي سازمان شهرداري‌ها و دهياري‌هاي كشور

سازمان شهرداري‌ها و دهياري‌هاي كشور

 

*

 

6

برگزاري مهارت‌هاي پيشرفته به صورت مشترك با اداره كل آموزش فني‌وحرفه‌اي استان

اداره كل آموزش فني‌وحرفه‌اي استان

   

*

7

دوره‌هاي آموزش كاركنان دولت

معاون توسعه مديريت و سرمايه انساني رئيس‌جمهور

 

*

 

8

دوره‌هاي آموزش آزاد

دفتر مركزي جهاددانشگاهي

 

*

 

 - آموزش و ارتقاء سطح علمي همكاران

ـ پيگيري تسهيلات آموزشي

تاكنون پيگيري‌هاي لازم جهت اخذ بورسيه تحصيلي جهت 8 نفر از اعضاي هيأت‌علمي اين واحد در دوره دكتري انجام پذيرفته كه 3 نفر از آنان فارغ‌التحصيل شده‌اند و همچنين 7 نفر در دوره‌ي كارشناسي‌ارشد كه همگي فارغ‌التحصيل شده‌اند.

ـ برگزاري دوره كارداني آموزش ضمن خدمت امور اداري

با موافقت معاونت آموزشي دفتر مركزي 15 نفر از اعضاء جهاددانشگاهي واحدهاي اصفهان، چهارمحال‌بختياري و صنعتي اصفهان مؤفق به ادامه تحصيل در دوره‌ي كارداني رشته امور اداري شدند اين دوره در سال‌هاي 85 لغايت 87 برگزار گرديد.

ـ برگزاري آموزش‌هاي كوتاه‌مدت

تاكنون دوره آموزشي ICDL جهت كليه‌ي اعضاء اين واحد برنامه‌ريزي و اجراء شده است كه جهت مديران و كارشناسان هفت مهارت و ساير اعضاء 3 مهارت اجرا گرديد. همچنين دوره‌هاي آموزشي كوتاه‌مدت مانند تكريم ارباب‌رجوع، زبان و... به صورت موردي براي اعضاء ارائه گرديده است و در مواردي، شركت همكاران در دوره‌هاي آموزشي ساير مؤسسات فراهم شده است.

 - انجام پروژه‌ تحقيقاتي «راه‌اندازي مركز آموزش سنگ در استان اصفهان»

اين پروژه با عقد قرارداد با شركت شهرك‌هاي صنعتي استان اصفهان اجرا گرديد. اين تحقيق با همكاري معاونت پژوهشي و مركز افكارسنجي اين واحد در پنج فصل تهيه گرديد و با تأكيد بر يافته‌هاي تحقيقات ميداني و يافته‌هاي تحقيقات كتابخانه‌اي دلائل ضرورت ايجاد مركز آموزش سنگ در ايران و دلايل ضرورت ايجاد مركز آموزش سنگ در اصفهان مورد بررسي قرار گرفت و پس از آن الگوي مركز آموزش سنگ در تحصيلات عالي مقطع‌دار و كوتاه‌مدت به همراه چارت تشكيلاتي پيشنهادي به كارفرما ارائه شد.

 - برگزاری کارگاه ها و سمینارهای آموزشی

تا كنون برنامه ریزی علمی و آموزشی به منظور برگزاری کارگاه ها و سمینارهای آموزشی متعددي در اين اداره انجام شده است.