معرفی نرم افزار

اهداف و شرایط ورود

سرفصل دوره labview:

 

 آشنایی با زبان برنامه نویسی گرافیکی و محیط نرم افزار

معرفی VI در مقابل توابع زبان های برنامه نویسی متنی

آرایه و کلاستر ها

ورودی و خروجی فایل

کار با رشته ها

اعمال ریاضی و محاسبات در نرم افزار

آشنایی مقدماتی با ارتباط سخت افزاری

معرفی نرم افزار:

 

NI LabVIEW یک زبان برنامه نویسی گرافیکی می‌باشد که در بسیاری از شاخه‌های مهندسی مورد استفاده قرار می‌گیرد . جمع آوری داده و پردازش آنها ، تجزیه و تحلیل سیستم‌های اندازه گیری ، کنترل و شبیه سازی فرآیندها و . . . از ویژگی‌های مهم این نرم افزار می‌باشد .

در مقام مقایسه می‌توان نحوه برنامه نویسی Labview را با بخش Simulink نرم افزار MATLAB مقایسه کرد. اما تفاوت در راحتی کار با Icon‌ها و ارتباط با محیط خارج از رایانه می‌باشد. Labview بر خلاف تصور افرادی که آن را یک نرم افزار مهندسی می‌دانند . یک زبان برنامه نویسی کامل است و می‌توان منطق برنامه نویسی و سرعت آنرا با زبانهای مانند C یا Pascal مقایسه کرد.

اهداف:

از آنجایی که نرم افزارLabVIEW  یک زبان برنامه نویسی محسوب می شود، بنابراین برای همه افرادی که می خواهند در دنیای برنامه نویسی فعالیت کنند مفید است. اما قابلیت های ویژه آن باعث شده که این نرم افزار برای عده ای خاص محبوب تر باشد. قابلیت هایی مانند ارتباط آسان با سخت افزار، شبیه سازی پروسه های صنعتی، طراحی کنترلرهای مختلف، محیط گرافیکی جذاب، درک آسان الگوریتم برنامه و …

 

شرایط ورود به دوره:

 

   -دانش آموختگان رشته مهندسی برق

 

  -گذراندن دوره مبانی کامپیوتر و ویندوز

 

معرفی نرم افزار

اهداف و شرایط ورود

سرفصل دوره PLC:

 

مروری بر دستورالعمل های PLC step7

ورودی/خروجی های دیجیتال/آنالوگ

کارت های واسط و مودم ها

زبان برنامه نویسی

محرک ها

شبکه

 

معرفی نرم افزار:

 

امروزه با وجود پروسه های صنعتی بزرگ فقط به PLC های می توان اعتماد کرد و در این مورد نیز کمپانی قدرتمند زیمنس حرف اول را می زند . این مسئله به حدی مهم است که در استخدامی ها نیز اکثرا امتیاز با کسانی است که تسلط کامل بر نرم افزار Step7 را داشته باشند. از این رو هر مهندس الکترونیک بهتر است که با این نرم افزار کار کرده باشد.

 

شرکت زیمنس برای سیستمهای اتوماسیون ٬ سری PLC هایS400-S300-S200 (معروفترین و پر کاربردی ترین سری در ایران) را تولید کرده که برنامه ریزی و پیکربندی سخت افزاری این سری از PLC ها را میتوان با استفاده از نرم افزار SIMATIC MANAGER  انجام داد. زبان برنامه نویسی مورد استفاده در این نرم افزارSTEP 7  است که در حالت گرافیک (استفاده از بلوکهای آماده موجود در برنامه) بسیار ساده نیز هست.

 

اهداف:

 

-افزایش بهره وری و کمک به اتوماتیک کردن خطوط تولید در صنایع

 

شرایط ورود به دوره:

 

    -دانش آموختگان رشته های علوم الکترونیک

معرفی نرم افزار

اهداف و شرایط ورود

سرفصل دوره labview:

   کار با آرایه ها

  اسکریپت ها و توابع Mfile

 رسم اشکال گرافیکی

رسم اشکال گرافیکی سه بعدی

کار با رشته ها

ماتریس های جبری

چند جمله ای ها

آنالیز آماری

آنالیز فوریه

ایجاد رابط گرافیکی

 

معرفی نرم افزار:

 

Mathworks Matlab یک نرم افزار قوی جهت دانشجویان و محققین رشته های ریاضی و مهندسی است که اولین نگارش آن در دانشگاه نیومکزیکو و استانفورد در سال ١٩٧٠ در جهت حل مسائل تئوری ماتریسها، جبر خطی و آنالیز عددی بوجود آمد و امروزه صدها هزار کاربر دانشگاهی، آکادمیک، صنعتی و ... در زمینه های بسیار متنوع مهندسی نظیر ریاضیات پیشرفته، جبر خطی، مخابرات، مهندسی سیستم و ... با MATLAB بعنوان یکی از اولین محیط های محاسباتی و تکنیکی که قادر به حل مسائل آنهاست، آشنا می شوند.

اهداف:

آموزش MATLABبه عنوان یک نرم افزار قدرتمند در زمینه محاسبات عددی و شبیه سازی

 

شرایط ورود به دوره:

 

 - آشنایی یا مباحث آماری

 -گذراندن دوره مبانی کامپیوتر و ویندوز

 

 

معرفی نرم افزار

اهداف و شرایط ورود

سرفصل دوره AVR:

 

میکرو کنترلهای AVR ,At 905

میکرو کنترلهای Mega AVR

میکرو کنترلهای ATXMega AVR

محیط برنامه نویسی AVR

پیکربندی و کار با امکانات AVR

حافظه های EE PROM

 

معرفی نرم افزار:

 

Atmel Studio محیط توسعه یکپارجه (IDE) برای توسعه و برنامه نویسی میکروکنترلر های AVR و ARM می باشد. این نرم افزار که در نسخه قبلی از نظر شکل ظاهری بسیار زیباتر از نسخه های قبلی شده بود، این بار با یک تغییر نام کوچک و یک تغییر بزرگ آمده است. 6 Atmel Studio که در نسخه های قبلی با نام AVR Studio ارائه می شد یک امکان بسیار مهمی به آن افزوده شده است و آن هم این است که شما می توانید با این نسخه برای میکروهای سری ARM شرکت اتمل نیز برنامه نویسی کنید.

اهداف:

آشنایی با میکرو کنترلر های سری AVR و برنامه نویسی C از اهداف این دوره بوده و نرم افزار برنامه نویسی آن یکی از نرم افزار های  BASECOME می باشد.

 

شرایط ورود به دوره:

 

   -دانش آموختگان رشته مهندسی برق

 

  -گذراندن دوره مبانی کامپیوتر و ویندوز

 

دپارتمان برق و ابزار  دقیق

آموزش مهندسی برق به عنوان یکی از علوم پیشرو در دنیا که بسیاری از مباحث و مطالب آن  در دوره زمانی کوتاهی تجدید نظر و به روز رسانی می شود، به مدد استفاده از فناوری های نوین آموزشی از جایگاه ویژه ای در آموزش های مهندسی قرار گرفته است.

 

بسیاری از دانشجویان و دانش آموختگان علاوه بر یادگیری دانش جدید در دانشگاه ها، برای اشتغال به کار و کسب موقعیت های بهتر علاقمند به یادگیری مهارت های جدید و کسب تجربیات عملیاتی از طریق دوره های آموزشی کوتاه مدت و کاربردی هستند.

 

بنابراین نیازسنجی، طراحی و برنامه ریزی برای ارائه چنین آموزش هایی به دانشجویان، دانش آموختگان و متخصصان از اولویت های اصلی جهاد دانشگاهی قرار گرفته و با مدد اعضای هیئت علمی  و خبرگان صنعتی، برنامه های آموزشی، دوره های مهارتی و سرفصل های کاربردی برای مخاطبین خود فراهم می آورد.

بالا

بالا

بالا

بالا