برای اولین بار دوره آموزشی « برنامه نویسی موبایل با C# و Xamarin» در جهاددانشگاهی واحد صنعتی اصفهان برگزار می‌شود.

‌ با توجه به بازار رو به رشد اپلیکیشن های موبایل، دوره های آموزشی موبایل تاثیر به سزایی در اشتغال زایی فارغ التحصیلان دانشگاهی دارد. در این راستا، شرکت میکروسافت بسته کدنویسی Xamarin را ارائه کرده است که امکان برنامه نویسی موبایل به زبان قدرتمند C# در نرم افزار Visual Studio را فراهم می کند. این دوره آموزشی برای اولین بار در جهاددانشگاهی واحد صنعتی اصفهان برگزار می‌شود.

بنا بر گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی واحد صنعتی اصفهان، معاون آموزشی این واحد گفت: با توجه به بازار رو به رشد اپلیکیشن های موبایل و نیاز بازار کار به افراد متخصص در این زمینه، دوره های آموزشی موبایل تاثیر به سزایی در اشتغال زایی جوانان علاقه مند و فارغ التحصیلان دانشگاهی دارد. در این راستا، شرکت میکروسافت (Microsoft) بسته کدنویسی Xamarin را ارائه کرده است که امکان برنامه نویسی موبایل به زبان قدرتمند C# در نرم افزار Visual Studio را فراهم می کند و با اتصال موبایل به کامپیوتر و از طریق کابل، به طور خودکار موبایل در نرم افزار Visual Studio تشخیص داده می شود و امکان اجرای برنامه روی موبایل وجود دارد.

ریحانی گفت: Xamarin به طور همزمان سه سیستم عامل موبایل (Android، Apple iOS و Windows) را پوشش می دهد. به این معنی که کدهای نوشته شده به زبان C# به دستورات سیستمی هر سیستم عامل تبدیل می شود. لذا با یکبار کدنویسی، سه App تولید می شود. با توجه به اینکه اکثر فارغ التحصیلان دانشگاهی به زبان C یا C# آشنایی یا تسلط دارند، یادگیری Xamarin گزینه بسیار مناسبی برای آنان است و دیگر نیازی به یادگیری زبان جاوا وجود ندارد.

وی افزود: این دوره آموزشی با همکاری مدیر گروه IT مرکز علمی ـ کاربردی جهاددانشگاهی صنعتی اصفهان تدوین شده و مراحل اخذ مجوز برگزاری آن طی شده است. بنابراین علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام در این دوره آموزشی می‌توانند به پورتال این معاونت به نشانی www.jdeiut.ir مراجعه نمایند.