دوره آموزشی زبان چینی با تدريس مدرسي از كشور چين در مرکز آموزش های تخصصی جهاددانشگاهی واحد صنعتی اصفهان (شماره 4) برگزار مي‌شود.

   بنا بر گزارش روابط عمومي جهاددانشگاهي واحد صنعتي اصفهان مهندس ناصري مدير مركز آموزش‌هاي تخصصي شماره 4 اين واحد اعلام نمود، زبان، زنده ترين و پايدارترين و غني ترين وسيله ارتباطي است كه نسل گذشته و حال را به نسل آينده ملت ها در يك دوره تاريخي كامل بطور زنده پيوند مي‌دهد. زبان چینی با حدود ۱.۴ میلیارد نفر پر متکلم ترین زبان دنیاست. بر طبق یک نظر ریشه بسیاری از زبان‌های شرقی، زبان چینی سنتی است که قدمتی بالغ بر ۵۰۰۰ سال دارد. علاوه بر زبان چینی مدرن که امروزه در کشور پهناور چین به کار می رود، نوشتار زبان‌های کره‌ای و ژاپنی، زبان نواحی هنگ کنگ و تایوان، و زبان چینی مورد استفاده در سنگاپور و مالزی همه منشعب شده از همان ریشه هستند. در این میان زبان مورد استفاده در ۴ کشور آخر بیشترین قرابت را به زبان چینی سنتی (قدیمی) دارد.

   ناصري گفت: در حال حاضر مراودات بازرگاني زيادي با كشور چين برقرار شده و تقاضاي خوبي براي يادگيري اين زبان در اصفهان وجود دارد. جهاددانشگاهی واحد صنعتی اصفهان باعلم به این موضوع و بهره‌مندي از مدرس بومي كشور چين اقدام به برگزاری دوره‌های تخصصی زبان چینی در اصفهان نموده كه با استقبال خوب متقاضیان روبرو شد.