رییس جهاد دانشگاهی واحد صنعتی اصفهان گفت: نخستین شعبه خبرگزاری سیناپرس در حوزه علم و فرهنگ از اصفهان شروع به فعالیت خواهد کرد.
 
 
به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه اصفهان، مرتضی تیموری در نشست خبری نخستین نمایشگاه و جشنواره بین المللی فناوری‌های نوین شهری در اصفهان اظهار کرد: جهاد دانشگاهی تاکنون تعاملات بسیار خوبی با مجموعه مدیریت شهری اصفهان در حوزه‌های فنی و مهندسی و مطالعاتی داشته است.
 
وی افزود: جهاد دانشگاهی در یک سال گذشته چهار طرح مطالعاتی و پژوهشی را برای شهرداری اصفهان انجام داده است که یکی از آن طرح‌ها، طرح متفا (طرح مطالعات تاثیرات فرهنگی و اجتماعی بازارهای روز کوثر) بوده است که نهایی شد و انجام گرفت.
 
رییس جهاد دانشگاهی واحد صنعتی اصفهان ادامه داد: طراحی و استقرار مدیریت دانش در شهرداری اصفهان، ساماندهی مشاغل استان اصفهان و شاخص‌های ارزیابی اصفهان 1400 نیز از دیگر طرح‌هایی است که قرار است جهاد دانشگاهی برای شهرداری اصفهان انجام دهد.
 
تیموری با بیان اینکه اصفهان دومین استان دانشگاهی کشور است، خاطرنشان کرد: باید بتوانیم این سرمایه بالفعل را به عمل تبدیل کنیم و با این کار جلوی مهاجرت‌ها و فرار مغزها را بگیریم و به طور بهینه از این سرمایه استفاده کنیم.
 
وی ادامه داد: دانشجویان و دانش آموزان ممتاز در نمایشگاه و جشنواره بین المللی فناوری‌های نوین شهری حاضر خواهند شد تا ببینند همکلاسی هایشان چه خدماتی را به نمایشگاه آورده‌اند و چه فعالیت‌هایی را انجام داده اند با این کار می‌توانیم به انان انگیزه دهیم تا در سال‌های آینده خود نیز وارد این جمع شوند.
 
رییس جهاد دانشگاهی واحد صنعتی اصفهان با بیان اینکه 35 شرکت و واحد و پارک فناوری از مجموعه‌های جهاد دانشگاهی در این نمایشگاه حضور دارند، افزود: این اولین حضور هماهنگ و وسیع جهاد دانشگاهی در جایی غیر از تهران است. در این نمایشگاه بیش از 70 محصول فناورانه از جهاد دانشگاهی رونمایی خواهد شد و علاوه بر آن اولین شعبه خبرگزاری سیناپرس نیز در حوزه علم و فرهنگ از اصفهان شروع به فعالیت خواهد کرد.
 
تیموری به گرامیداشت مقام چندتن از شهدای جهاد دانشگاهی در نمایشگاه اشاره کرد و گفت: در زمان جنگ جهاد دانشگاهی واحد صنعتی اصفهان توانست بیش از 200 طرح اجرا کند که از آن تعداد حدود 50 طرح به محصول رسید.
 
وی ادامه داد: جهاد دانشگاهی با روحیه جهادی می‌تواند در کنار دیگر واحدهای پژوهشی بخشی از خدمات علمی و فناورانه را عملیاتی کند.
 
همچنین محمود مراثی، رییس جهاد دانشگاهی واحد اصفهان در این نشست اظهار کرد: همکاری خوب و نزدیک جهاد دانشگاهی با شهرداری آغاز شده است و حتما نتیجه‌های مناسبی را برای استان و کشور در پی خواهد داشت.
 
وی افزود: واحد اصفهان مطالعات پژوهشی بسیاری را برای شهرداری اصفهان انجام داده است و در حوزه جامعه شناسی شهر و گردشگری شهر  پروژه‌های بسیاری انجام شده است.
 
وی اظهار امیدواری کرد: این رویداد فتح بابی برای فعالیت‌های بهتر و شایسته تر در حوزه‌های علمی و فناوری باشد.