جهاد دانشکاهی صنعتی اصفهان

مسابقات فرانکوفونی (Concours de la francophonie)

 

 

1)     معرفی

زبان فرانسه با بیش از 200 میلیون نفر متکلم در دنیا، زبان رسمی 32 کشور است. به این کشورها، فرانکوفونی می گویند. هر ساله بخش فرهنگی سفارت فرانسه مسابقه ای با نام فرانکوفونی برگزار می کند.

2)   کشور برگزارکننده

در سالهای گذشته، تنها کشور فرانسه به طور ثابت برگزارکننده این مسابقات بوده است. اما در سالهای اخیر، کشورهای دیگری مانند سوئیس و بلژیک نماینده برگزاری این مسابقه بوده اند. امسال کشور بلژیک برگزار کننده این مسابقه است.

3)  شرایط و نحوه شرکت در مسابقه:

این مسابقات در سه گروه زیر به طور همزمان در سراسر دنیا برگزار می شود.

·          کودکان (7-12 سال): آثار خود را به صورت نشریه یا پوستر ارائه می دهند.

·          نوجوانان (12-16 سال): آثار خود را به صورت نشریه یا پوستر ارائه می دهند.

·          بزرگسالان (16-25 سال): این افراد که به سطحA2 یا B1 رسیده اند، در قالب متن نوشتاری (مقاله، داستان، طنز، نمایشنامه و ...) حداقل در 3 صفحه ارائه می دهند.

شرکت کنندگان بنا به موضوع اعلام شده در مهلت مشخص (از 15 ژانویه به مدت حدود یک ماه و نیم)، فرصت دارند آثار خود را تکمیل کنند.

4)  جایزه:

هیئت های ژوری (شامل کشورهای فرانسه، بلژیک و سوئیس) گروه ها یا افراد برنده را اعلام خواهند کرد و طی مراسمی، جوایز در نظر گرفته شده به برندگان اعطا خواهد شد.

جایزه ویژه سفر رایگان به فرانسه است که شامل هزینه بلیط و اقامت است.

5)   مسابقه فرانکوفونی 2019

امسال، این مسابقه به میزبانی سفارت بلژیک با موضوع l’eau, goutte par goutte (آب، قطره قطره، ...) برگزار می شود. علاقه مندان به شرکت در این مسابقه می توانند تا 18 دی ماه (8 ژانویه) به صورت حضوری یا از طریق ایمیل ( این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید )، عکس 3×4 به همراه کپی یا اسکن پاسپورت یا شناسنامه خود را ارسال نمایند.

6)   خدمات جهاد دانشگاهی صنعتی اصفهان به شرکت کنندگان

گروه آموزش زبان فرانسه جهاد دانشگاهی صنعتی اصفهان، کلاسهای زبان فرانسه در سطوح مختلف و همچنین دوره های تربیت مدرس زبان فرانسه را برگزار می کند.

این گروه در سومین سال متولی، خدمات زیر را به شرکت کنندگان مسابقه فرانکوفونی در سه گروه کودکان، نوجوانان و بزرگسالن در شعبه شماره 4 خود واقع در خیابان توحید، جنب تالار فرشچیان (نلفن: 3-95018161) ارائه می دهد.

·          ثبت نام شرکت کنندگان و ارسال آثار به سفارت

·          مشاوره و راهنمایی های لازم

·          برگزاری کارگاه های توانمند سازی آثار

6-1)    تجربه سالهای قبل

2017

در سال 2017، این مسابقه به میزبانی سفارت فرانسه با موضوع l’avenir با محوریت آینده برگزار شد.

1

2

 

 

2018

در سال 2018، این مسابقه به میزبانی سفارت سوئیس با موضوعparler ,c’est partager با محوریت صحبت، ارتباط و ... برگزار شد.

3

4